Днес отбелязахме 3 декември – Международния ден на хората с увреждания.
Ученици от 9а клас посетиха своите по-малки приятели от 6г клас, за да ги запознаят по-отблизо с темата за различията, емпатията и подкрепата. Деветокласниците подготвиха интересна презентация, задаваха въпроси и провокираха разговор за това как можем да бъдем по-разбиращи и по-съпричастни.
Малките ученици имаха възможност буквално да „влязат в обувките“ на незрящ човек – със затворени очи трябваше да напишат своите имена и кратко послание към хората с увреждания. Така осъзнаха колко предизвикателни могат да бъдат на пръв поглед лесни задачи.
По време на голямото междучасие бе организирана специална станция, в която всеки желаещ можеше да изпита различни затруднения, с които хората с увреждания се сблъскват ежедневно. Целта беше да развием емпатия, уважение и разбиране към нуждите на другите.
Различни, но равни. Заедно можем повече.









